Fickur i silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FICKUR, silver, 1700-tal, WILTER, (John W, verksam 1760-84), London, verket graverat Wilter London 6503, ytterboett i silver, emaljtavla med romerska siffror, diameter inkl. ytterboett 62 mm, klockkedja i silver medföljer
Skadade visare, delar saknas, ej funktionstestat, boett med skador och bucklor
255729
2014-07-12