Paul Graf, Unga jägare - andjakt
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GRAF, Paul (1866-1903), Unga jägare - andjakt, signerad och daterad Paul Graf 97, olja på duk, 61x46 cm.
PROVENIENS: Rådman och vice häradshövding Leonard Emanuel Sjöberg (f. 1853), Jönköping, därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare
Färgbortfall
255854
2014-08-20