Paul Graf, Unga jägare - andjakt

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

GRAF, Paul (1866-1903), Unga jägare - andjakt, signerad och daterad Paul Graf 97, olja på duk, 61x46 cm.
PROVENIENS: Rådman och vice häradshövding Leonard Emanuel Sjöberg (f. 1853), Jönköping, därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare

Färgbortfall

255854

2014-08-20