Björn Wiinblad fajans Det blaa hus

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKAR, VÄGGPLAKETT, 4 dlr, fajans, Björn Wiinblad (Danmark 1918-2006), Det blaa hus, monogramsignerat BW och daterade 69, 70, 72, figur på häst, 1 par sjöjungfrur samt väggplakett i reliefdekor av ansikte i blåglaserad dekor diameter 26, höjd 5 samt 33-40 cm

Skador, lagningar

256062

2014-07-15