Nålfat sedelklämma dosa silver
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
NÅLFAT, 1 par, sterlingsilver, 1900-talets början, Birmingham, nyrokokostil, genombruten dekor, SEDELKLÄMMA, 1 dollarsmynt 1921, pålödd klämma, DOSA, 1800-talets slut, längd ca 6,5 cm, total vikt ca 93 g
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Fat med slitage, mindre bucklor, ett med bristning/bortfall, sedelklämma med namngravyr, dosa med mo
256247
2014-07-16