Nålfat sedelklämma dosa silver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

NÅLFAT, 1 par, sterlingsilver, 1900-talets början, Birmingham, nyrokokostil, genombruten dekor, SEDELKLÄMMA, 1 dollarsmynt 1921, pålödd klämma, DOSA, 1800-talets slut, längd ca 6,5 cm, total vikt ca 93 g
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Fat med slitage, mindre bucklor, ett med bristning/bortfall, sedelklämma med namngravyr, dosa med mo

256247

2014-07-16