Ljuskrona Louis XV-stil

Ljuskrona Louis XV-stil
Ljuskrona Louis XV-stil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSKRONA, Louis XV-stil, 1800-talets slut, 6 ljusarmar, stomme i förgylld brons samt mässing, behängd med slipade droppformade prismor, avslut med fasetterat klot, höjd ca 80 cm

Slitage, skador på skärmar och ljushållare

256305

2014-07-17