Ljuskrona Louis XV-stil
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, Louis XV-stil, 1800-talets slut, 6 ljusarmar, stomme i förgylld brons samt mässing, behängd med slipade droppformade prismor, avslut med fasetterat klot, höjd ca 80 cm
Slitage, skador på skärmar och ljushållare
256305
2014-07-17