Hörnskåp Senbarock

Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock
Hörnskåp Senbarock

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HÖRNSKÅP, 1700-talets mitt, senbarock, insida daterat 1751 samt intialer PPS, på kulfötter, höjd 120, 67x45 cm

En fot saknas, senare bemålning, slitage

256378

2014-07-17