Skåp 1800-tal

Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP, sekelskifte 1800, sannolikt England, George III, 2-delat, mahognyfanér, dekor av pärlbård i mässing, inredning med hyllplan, höjd ca 203, 130x58 cm, nycklar (3) medföljer

Sprickor, fanérskador, äldre lagningar/omarbetningar

256416

2014-07-18