Fat i tenn

Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn
Fat i tenn

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, 2 st, tenn, Carl Logren (mästare i Falun 1750-1775), fyrstämplade, 1764 respektive 1771, diameter 46 respektive 40 cm

Slitage, ett fat med lagningar, smärre deformeringar

256515

2014-07-25