Soffa i gustaviansk stil
2014-07-19
256545
| Klubbat belopp | 9 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SOFFA, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, bemålat trä, klädd rygg, genombrutna sidostycken, lös sittdyna samt kuddar, svarvade ben, sarg i dekor av palmetter, sitthöjd exklusive sittdyna ca 40 cm
Slitage, fläckar, dekorelement i sidostycken löst med skador, färgbortfall, renoverad, kompletterad