Albert Engström teckning

Albert Engström teckning
Albert Engström teckning
Albert Engström teckning
Albert Engström teckning

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ENGSTRÖM, Albert (1869-1940): "Författare under premiereföreställningen", signerad Albert Engström, tusch/blyertsteckning, signerad AE, 11x13,5 cm
Med dedikation a tergo: "En av Alberts Engströms tidigaste teckningar på 1890-talet. Till min vän Leif som minne av 90-tals-revyn och tack för gott arbete och briljanta konstnärliga prestationertillgivne Kar de Mumma"

256688

2014-07-20