Glasservis Odelberg junior

Glasservis Odelberg junior
Glasservis Odelberg junior
Glasservis Odelberg junior
Glasservis Odelberg junior

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GLASSERVIS, 76 dlr, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-tal, graverad och förgylld dekor, bestående av: 9 champagneglas, 6 vinglas, 6 sherryglas, 7 cocktailglas, 12 starkvinsglas, 5 snapsglas, 13 selterglas, 6 grogglas, 6 whiskeyglas, 6 vitvinsglas i grön färg

Ngn enstaka obetydlig nagg

256908

2014-08-01