Rosenthal matservis med guldkant

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MATSERVIS, 55 dlr , porslin, Rosenthal, bestående av: 13 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, 12 sopptallrikar, såsskål, 1+2 serveringsfat, 2 skålfat, dekor av förgylld bård av löpande hund

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

256911

2014-07-21