Skåp 1700-tal
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÅP med snedklaff, 1700-talets första hälft, ek, beslag i mässing, snedklaff med delvis svärtad bakomliggande inredning i form av lådor, maxhöjd 215, 105x55 cm
Maskstunget, slitage, senare lås (1800-tal), senare monterad el, förstärkt
256965
2014-07-24