Skåp 1700-tal

Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKÅP med snedklaff, 1700-talets första hälft, ek, beslag i mässing, snedklaff med delvis svärtad bakomliggande inredning i form av lådor, maxhöjd 215, 105x55 cm

Maskstunget, slitage, senare lås (1800-tal), senare monterad el, förstärkt

256965

2014-07-24