Anton Ulrik Berndes samt AC Wetterling

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BERNDES, Anton Ulrik (1757-1844): (2) Porträtt av Lantmätare Wahlund enligt påskrift, signerad och daterad AU Berndes 1822, krita/blyerts, 15x13,5 cm samt WETTERLING, Alexander Clemens (1796-1858): "a´ 22 Riksdaler famnen år 1857", signerad och daterad a.c. Wetterling 1857, tuschlavering, 15x22 cm

256975

2014-07-24