Gudmundur Gudmundsson-Erro färgserigrafier
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GUDMUNDSSON-ERRO Gudmundur (Island, född 1932): "Femmes Fatales",
svit med fem färgserigrafier, 1993, signerade och numrerade 22/150. Editerad av Galerie GKM, Malmö. I dekorerad trälåda.
I. 105 x 65 cm S. 117 x 75 cm
The complete suite of five colour silkscreens, 1993, signed and numbered. In original decorated wooden box.
257057
2014-07-26