Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPENDYL, senempire, matterad och polerad brännförgylld brons, dekor i gotisk stil samt krönt av kvinna med duva, blånderade visare, verket märkt "S (Pons eller Sons) nummrerat 1663, höjd 43 cm

Pendel finns, nyckel saknas, ej funktionstestad

257144

2014-07-24