Damarmbandsur i platina med diamanter

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DAMARMBANDSUR, platina, dekor med åttkantslipade diamanter, armbandet i 18 k vitguld, stämplat C.G. Hallberg, Stockholm 1935, längd 16 cm, total vikt ca 17,5 g
PROVENIENS: Skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Bakboett med bucklor, enstaka stenar med bucklor, krona ej platina

257164

2014-07-25