Damarmbandsur i platina med diamanter
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAMARMBANDSUR, platina, dekor med åttkantslipade diamanter, armbandet i 18 k vitguld, stämplat C.G. Hallberg, Stockholm 1935, längd 16 cm, total vikt ca 17,5 g
PROVENIENS: Skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Bakboett med bucklor, enstaka stenar med bucklor, krona ej platina
257164
2014-07-25