Engelsk matservis
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MATSERVIS, "Calyx Ware", flintgods, England, handmålad, bestående av 10 st mattallrikar, 8 st förrättstallrikar, 6 st buljongkoppar med fat, 6 st bärtallrikar,1 st karott m lock, 4 st uppläggningsfat, 1 st karott
Krackelyr bruksslitage
257227
2014-07-25