Engelsk matservis

Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis
Engelsk matservis

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MATSERVIS, "Calyx Ware", flintgods, England, handmålad, bestående av 10 st mattallrikar, 8 st förrättstallrikar, 6 st buljongkoppar med fat, 6 st bärtallrikar,1 st karott m lock, 4 st uppläggningsfat, 1 st karott

Krackelyr bruksslitage

257227

2014-07-25