Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, Kraak, sannolikt Wanli, 15/1600-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av fågel i trädgård, diameter 32 cm
Sprickor, obetydiga nagg längs brättet
257252
2014-07-25
Gör en kostnadsfri värdering här