Tamami Shima träsnitt

Tamami Shima träsnitt
Tamami Shima träsnitt
Tamami Shima träsnitt
Tamami Shima träsnitt
Tamami Shima träsnitt
Tamami Shima träsnitt

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SHIMA, Tamami (Japan född 1937): "Fåglar och sommarträd" / "Birds and summer trees", 1960-tal, träsnitt, stämpelsignerat, 51x36 cm
Katalog "Eight Annual Exhibition of Japanese Woodblock Prints" 1963 medföljer, se s.32

Katalog med slitage

257260

2014-07-26