Tamami Shima träsnitt
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SHIMA, Tamami (Japan född 1937): "Fåglar och sommarträd" / "Birds and summer trees", 1960-tal, träsnitt, stämpelsignerat, 51x36 cm
Katalog "Eight Annual Exhibition of Japanese Woodblock Prints" 1963 medföljer, se s.32
Katalog med slitage
257260
2014-07-26