Skrivbord i sengustaviansk stil
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första kvartal, sengustaviansk stil, CA Nyström (Sofielund, Malmslätt), stämpelmärkt CA Nyström / Snickare / Sofielund Malmslätt, en sida med blindlådor, beslag i mässing, avsmalnande ben med metallskodda avslut, höjd ca 76, 132x84,5 cm
Slitage, skivan delvis blekt, mindre skador, nyckel saknas
257268
2014-07-26