Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut, sannolikt Österrike, fanerat i olika träslag bl a jakaranda, rik dekor av intarsia med motiv av bladornament, kolonetter med krön och avslut i förgylld mässing, emaljerad urtavla med romerska siffror, märkt Aaria, höjd 49, 27x16 cm
Nyckel saknas
257382
2014-07-26