Torsten Palm oljemålning
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALM, Torsten (1885-1934): "Från Böda havsvik", signerad T Palm, olja på pannå, 27x36 cm
PROVENIENS: På baksidan märkt "Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945", vidare etikettmärkt "Svensk-franska konstgalleriet, oktober 1960, Fritz H. Erikssons samling".
Smärre ytfläckar
257486
2014-07-30