Torsten Palm oljemålning

Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PALM, Torsten (1885-1934): "Från Böda havsvik", signerad T Palm, olja på pannå, 27x36 cm
PROVENIENS: På baksidan märkt "Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945", vidare etikettmärkt "Svensk-franska konstgalleriet, oktober 1960, Fritz H. Erikssons samling".

Smärre ytfläckar

257486

2014-07-30