Gräddkanna silver 1800-tal

Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal
Gräddkanna silver 1800-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Eric Söderholm (1827-1880), Härnösand, 1840-tal, bukig form med dekor med motiv av bladornament, insidan bär spår av förgyllning, höjd 14 cm

Smärre bucklor, hänkelns fäste med bristning

257568

2014-07-28