Lockask empire med damporträtt
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DOSA med lock, empire, 1800-talets första hälft, förgylld mässing, med damporträtt på locket, reliefdekor med blommor och ornament, höjd 3,5, diameter 11 cm
Defekt lock, porträtt med fuktskador
257620
2014-07-29