Lockask empire med damporträtt

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSA med lock, empire, 1800-talets första hälft, förgylld mässing, med damporträtt på locket, reliefdekor med blommor och ornament, höjd 3,5, diameter 11 cm

Defekt lock, porträtt med fuktskador

257620

2014-07-29