Sekretär Louis XV-stil

Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil
Sekretär Louis XV-stil

Klubbat för:

10 500 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

SEKRETÄR, med stenskiva, Louis XV-stil, 1900-tal, England, jakaranda- samt lönnfanér, intarsia med olika träslag, dekor av duvor, blommor samt musikinstrument, beslag i mässing, uppsats med genombruten mässingslist samt stenskiva, bakomliggande lådinredning, skiva med infälld grön filt, märkt Jewells Furniture Maker Holborn, höjd ca 106, 90x46 cm

Kuntoraportti

Fanérskador, lagning på insida

257689

Päivämäärä:

2014-07-29