Fridensrich Hundertwasser litografi

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000): "10001 nights Homo Humus come va", fotolitografi och färgserigrafi med metallprägling 1984, signerad och numrerad 5497/10001 66,5x47 cm
LITTERATUR: Koschatzky 83

257711

2014-07-31