Ask samt saladier Flora Danica Royal Copenhagen

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ASK med lock, SALADIERE, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502 resp 3542, polykromt målad dekor med växter ur den danska floran, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkta Royal Copenhagen, Denmark, höjd 6,5 resp 3 cm

257755

2014-07-30