Klubbat för:
1 300 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SKÅL, kantonporslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med bl a figurscenar, diameter ca 34,5, höjd 14,5 cm
Zustandsbeschreibung
Stjärnspricka i botten samt mynningsnagg
257758
2014-07-31
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner