Gafflar i silver 1800/1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAFFLAR, 4 st, silver, Karl Anderson (Stockholm 1892-1933) 1897, Fruktgafflar, 12 st, GESON Göteborg 1967, skedar 2 st, GAB 1973, sockersked 1974, gräddsked låghaltigt silver, tång importstämplar, total vikt 545 g
Bruksslitage, monogram
257886
2014-08-02