Ragusked och skedar i silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RAGUSKED och SKEDAR, 1 + 2 st, silver, Anders Fredrik Weise (mästare i Stockholm 1776-1808) 1806, Adolf Zethelius (mästare i Stockholm 1803-1839) 1818, ostämplad troligen 1700-tal, total vikt 240 g
Bruksslitage, graverade initialer
257895
2014-08-02