Ragusked och skedar i silver

Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver
Ragusked och skedar i silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RAGUSKED och SKEDAR, 1 + 2 st, silver, Anders Fredrik Weise (mästare i Stockholm 1776-1808) 1806, Adolf Zethelius (mästare i Stockholm 1803-1839) 1818, ostämplad troligen 1700-tal, total vikt 240 g

Bruksslitage, graverade initialer

257895

2014-08-02