Karmstolar böjträ
2014-08-06
257932
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARMSTOLAR, 6 st, 1930-50-tal, enl uppgift Facit, böjträ och bemålat stål, stapelbara, en med otydlig stämpelmärkning, sitthöjd 45 cm
Proveniens: Vrena Folketshus
Slitage, smärre skador