Spelbord i nyrokoko
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPELBORD, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt, tredelad pelarfot, träskuren dekor av rosor och rocailler, på hjultrissor, höjd 77, ca 88x44 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift har bordet stått på Skattmansö herrgård
Slitage, fäste trasigt
258075
2014-08-04