Spelbord i nyrokoko

Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko
Spelbord i nyrokoko

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPELBORD, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt, tredelad pelarfot, träskuren dekor av rosor och rocailler, på hjultrissor, höjd 77, ca 88x44 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift har bordet stått på Skattmansö herrgård

Slitage, fäste trasigt

258075

2014-08-04