Probérur i valnöt
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PROBÈRUR, nyrenässans, fodral fanérat med valnöt och valnötsrot, svarvade kolonnetter, träskuret krön, blånerade visare, urtavlan märkt Wohlins Stockholm, höjd 178 cm
PROVENIENS: Använd som "rätt tid"-ur hos Wohlin Urhandel i Gamla Stan
Lösa dekordelar medföljer, krön med lagning
258090
2014-08-06