Probérur i valnöt

Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt
Probérur i valnöt

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PROBÈRUR, nyrenässans, fodral fanérat med valnöt och valnötsrot, svarvade kolonnetter, träskuret krön, blånerade visare, urtavlan märkt Wohlins Stockholm, höjd 178 cm

PROVENIENS: Använd som "rätt tid"-ur hos Wohlin Urhandel i Gamla Stan

Lösa dekordelar medföljer, krön med lagning

258090

2014-08-06