Fat Josua Berlund Lund

Fat Josua Berlund Lund
Fat Josua Berlund Lund
Fat Josua Berlund Lund
Fat Josua Berlund Lund
Fat Josua Berlund Lund
Fat Josua Berlund Lund

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, tenn, Josua Berglund (mästare i Lund 1828-1838/47), årsstämplat 1830, trestämplat, diameter 36 cm

Bruksslitage, viss deformation

258097

2014-08-04