Elias Martin gravyr i gustaviansk ram

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MARTIN, Elias (1739-1818): Porträtt av Johan Tobias Sergel, kolorerad mezzotintgravyr, 30,7x25,3 cm, i gustaviansk ram, ramens mått 38x33 cm
LITTERATUR: Hans Fröhlich: Bröderna Elias och Johan Fredrik Martins gravyrer, verknummer 13

Gravyren beskuren samt med skador och lagningar

258156

2014-08-06