Elias Martin gravyr i gustaviansk ram
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARTIN, Elias (1739-1818): Porträtt av Johan Tobias Sergel, kolorerad mezzotintgravyr, 30,7x25,3 cm, i gustaviansk ram, ramens mått 38x33 cm
LITTERATUR: Hans Fröhlich: Bröderna Elias och Johan Fredrik Martins gravyrer, verknummer 13
Gravyren beskuren samt med skador och lagningar
258156
2014-08-06