Stolar gustavianskt provinsarbete

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, skuren dekor av bl a fleuroner, drickamålade, bemålad dekor av blomster, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, delvis renoverade och kompletterade, sitsar saknar klädsel, smärre färgbortfall

258195

2014-08-07