Stolar gustavianskt provinsarbete
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, skuren dekor av bl a fleuroner, drickamålade, bemålad dekor av blomster, sitthöjd ca 47 cm
Slitage, delvis renoverade och kompletterade, sitsar saknar klädsel, smärre färgbortfall
258195
2014-08-07