Sängstomme bemålad dekor
2014-08-07
258234
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SÄNGSTOMME, tidigt 1900-tal, bemålad, polykrom blomsterdekor med bl a rocaillemotiv, med bemålad auktion för madrassmått 190x90 cm, sänggavelns höjd 86 cm
Färgbortfall, slitage