Sextant J. Coombes, Devonport
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SEXTANT, mässing, 1900-talets början, signerad J. Coombes, Devonport, nr. 8270, med tillbehör och certifikat utfärdat 1913 i mahognyfodral, längd 22 cm
Etui med spricka, några tillbehör saknas i etuiet
258252
2014-08-08