Carl Malmsten skrivbord samt stol Gullheden

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKRIVBORD, "Gullheden", KARMSTOL, "Nya Gullheden", valnöt, stämpelmärkta Åfors möbelfabrik design Carl Malmsten, skrivbordets höjd ca 75,5, 140x70 cm, stolens sitthöjd ca 44 cm

Slitage, smärre skador och fanérbortfall, 1 nyckebössning saknas

258403

2014-08-10