Ljusstakar Nicklas Anström Växjö
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1833 respektive 1836, Nicklas Anström (mästare i Växjö 1817-1844), godronnerade ljuspipor på rombformade skaft, på fyra kulfötter vardera, höjd 24 cm
Bruksslitage, smärre bucklor
258442
2014-08-10