Ljusstakar Nicklas Anström Växjö

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1833 respektive 1836, Nicklas Anström (mästare i Växjö 1817-1844), godronnerade ljuspipor på rombformade skaft, på fyra kulfötter vardera, höjd 24 cm

Bruksslitage, smärre bucklor

258442

2014-08-10