Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDPENDYL, 18/1900-tal, nyrenässans, slagfunktion, verket märkt Lenzkirch /1 million /909052, fodral i förgylld mässing krönt av kvinna med fruktkorg, urtavla i emalj med numeriska siffror, höjd ca 35, 28x10 cm, pendel medföljer

Urtavla med mindre emaljbortfall, lös dekordel, uppdragsnyckel saknas

258642

2014-08-12