2 böcker med kartor, bl.a. Grekland
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARTBÖCKER (2). Geographie, Chronologie... von Alt-Griechenland. Berlin 1793. Med graverade kartor och planscher.
Wiberg - Mentzer. Atlas öfver allmänna historien. Stockholm ca 1860-tal. Med färglitograferade kartor.
Nötta band, några skador, kartor småfläckade, några anteckningar
258834
2014-08-30