2 böcker med kartor, bl.a. Grekland

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARTBÖCKER (2). Geographie, Chronologie... von Alt-Griechenland. Berlin 1793. Med graverade kartor och planscher.
Wiberg - Mentzer. Atlas öfver allmänna historien. Stockholm ca 1860-tal. Med färglitograferade kartor.

Nötta band, några skador, kartor småfläckade, några anteckningar

258834

2014-08-30