Rökelsekar Kina cloisonné
Klubbat för:
1 600 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
RÖKELSEKAR, cloisonné, Kina, 1900-tal, förgyllda detaljer, tripod, knopp, hänklar och fötter i form av tempellejon, genombrutet lock med fladdermöss, höjd 20 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, krackeleringar
258852
2014-08-14