Rökelsekar Kina cloisonné

Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné
Rökelsekar Kina cloisonné

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

RÖKELSEKAR, cloisonné, Kina, 1900-tal, förgyllda detaljer, tripod, knopp, hänklar och fötter i form av tempellejon, genombrutet lock med fladdermöss, höjd 20 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, krackeleringar

258852

2014-08-14