Sidenbroderi Kina

Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina
Sidenbroderi Kina

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÄMBETSMANNATECKEN, 2 st, Kina, 18/1900-tal, siden med broderi, behängda med fransar, motiv av figurscener, 77-79 cm
2 textilier Kina medföljer, ramade

Slitage, ställvist blekta, smärre fläckar

258891

2014-08-14