Sidenbroderi Kina
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÄMBETSMANNATECKEN, 2 st, Kina, 18/1900-tal, siden med broderi, behängda med fransar, motiv av figurscener, 77-79 cm
2 textilier Kina medföljer, ramade
Slitage, ställvist blekta, smärre fläckar
258891
2014-08-14