Stolar Holm populär
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt, troligen "Holm populär", design Oscar Ahrén för Åhlén & Holm, ryggbricka i rotting, sitsar i blå och rostfärgad gallon, benställning i svartlackerat stål, sitthöjd ca 42 cm
Slitage, en ryggbricka med skada, smärre rostangrepp
259013
2014-08-15